שירות לקוחות 1-700-552-900
לקוחות עסקיים - דלק לקוחות עסקיים - פז לקוחות עסקיים - טן תעודת הסמכה תעודת הסמכה משרד התחבורה תעודת הסמכה במבי לקוחות עסקיים - סונול

החשיבות של שימוש שמן לאוטו המתאים לרכב שלך

בחירת שמן לאוטו המתאים לרכב, למשאית או לרכב השטח שלך היא אחת מהחלטות התחזוקה החשובות ביותר שתבצע כדי לשמור על הפעלת הרכב שלך בצורה מיטבית. עם כל כך הרבה אפשרויות בשוק, בחירת שמן לאוטו המתאים עלולה להיות מבלבלת. בואו נסקור את היסודות בבחירת שמן לאוטו האופטימלי לנסיעה שלכם.

פניה מהירה

  הבנת משקלי שמן לאוטו ורמות צמיגות

  לא כל שמני המנוע נוצרים שווים. שמן לאוטו מסווג לפי צמיגותו, או משקלו. הצמיגות מתייחסת להתנגדות שמן לאוטו לזרימה. שמנים בעלי צמיגות קלים יותר דקים יותר וזורמים בקלות רבה יותר בטמפרטורות קרות. שמנים בעלי צמיגות כבדים יותר עבים יותר ושומרים על צמיגות בטמפרטורות מנוע גבוהות.

  שימוש בצמיגות שמן לאוטו המומלצת של היצרן הוא המפתח לשימון נכון. שמן עם צמיגות נמוכה יותר עלול לדלוף מעבר לאטמי מנוע בלויים, בעוד שמן עם צמיגות גבוהה יותר עלול לא להסתובב כראוי. צמיגות שמן לאוטו מסווגת מספרית עם דירוג של שני מספרים, כגון 5W-30. המספר הראשון מייצג את הטמפרטורה הקרה או את דרגת החורף, בעוד שהשני משקף את צמיגות שמן לאוטו ב-210°F.

  דירוגי צמיגות של שמן לאוטו נפוצים לרכבי נוסעים כוללים:

  • 0W-20: שמן דק מאוד זה עובד היטב עבור מזג אוויר קר שמתחיל במכוניות חדשות יותר. ה-'0W' אומר ששמן זה יכול   לזרום בקלות בטמפרטורות חורף מתחת לאפס.
  • 5W-20: שמן לאוטו דליל יותר המיועד ליעילות דלק מרבית ברוב המכוניות הדגמים המאוחרים. זורם היטב במזג אוויר קר.
  • 5W-30: צמיגות נפוצה עבור יצרנים ודגמים רבים. מציע יעילות דלק בשילוב עם ביצועים טובים בטמפרטורות חמות או קרות.

  10W-30: שמן לאוטו בעל צמיגות כבד יותר המתאים למנועים ישנים או לאקלים חם מאוד. ה-'10W' אומר ששמן לאוטו הזה עדיין יזרום היטב ב-10° מתחת לאפס במהלך התחלות קרות.

  הבן את התקנים של שמן לאוטו שנקבעו על ידי היצרן שלך

  מעבר לצמיגות, שמן לאוטו חייב לעמוד בתקני איכות מסוימים המצוינים על ידי הסמכת קטגוריית השירות של מכון הנפט האמריקאי (API) על מיכל שמן לאוטו. קטגוריות שירות API נפוצות כוללות:

  • SN: הוצג בשנת 2010 עבור מנועי בנזין. שמני SN מספקים הגנה משופרת על משקעים בטמפרטורה גבוהה עבור בוכנות ומגדשי טורבו.
  • SP: תקן ה-API החדש ביותר עבור מכוניות משנת 2021 ומעלה. SP מתבסס על SN עם הגנת הצתה מוקדמת (LSPI) משופרת.
  • SN PLUS או SP PLUS: שמנים העומדים גם במפרט העדכני ביותר של GF-6A של ועדת התקינה והאישור הבינלאומית של חומרי סיכה (ILSAC) לחסכון בדלק.

  עיין תמיד במדריך למשתמש שלך לגבי קטגוריית שירות API המומלצת של היצרן ותקן ILSAC. שימוש בשמן מיושן או נחות שאינו עומד במפרטי יצרן הרכב עלול לבטל את האחריות שלך.

  שמן לאוטו סינטטי לעומת שמן רגיל - במה לבחור?

  שמני מנוע קונבנציונליים מזוקקים מנפט גולמי, בעוד שמנים סינתטיים מסונתזים כימית במעבדה. שמנים סינתטיים מספקים בדרך כלל זרימה משופרת בטמפרטורה נמוכה, הגנה טובה יותר מפני שחיקה, מרווחי ניקוז ארוכים וביצועים מעולים. עם זאת, הם עולים יותר משמנים רגילים.

  עבור רוב הנהגים, שמן לאוטו קונבנציונלי איכותי המוחלף בקביעות מספק הגנה מספקת. חומרים סינתטיים מצוינים עבור כלי רכב עם יותר מ-75,000 מיילים, שבהם בלאי המנוע הופך לדאגה יותר. חלק מיצרני הרכב מציינים גם שמן סינטטי למנועי טורבו. בדוק את המדריך למשתמש שלך עבור המלצת שמן המפעל.

  מדוע כדאי להימנע משימוש עם שמן לאוטו זול או בהנחה

  שמן לאוטו במחיר מציאה עשויים להיראות מושכים מנקודת מבט של עלות. עם זאת, שמנים מוזלים משתמשים לרוב במלאי בסיס באיכות נמוכה יותר, חסרים תוספים קריטיים ועומדים רק בדרישות שירות ה-API המינימליות. קמעונאי שמן מחוץ למותג עשויים לנצל את לוגו הסופגניות של ה-API מבלי להתנסח במלואו לפי תקני ה-API או ILSAC העדכניים ביותר.

  שמור על המנוע שלך – אל תחסוך באיכות שמן לאוטו. מותגים לאומיים נחשבים כמו Valvoline, Castrol, Pennzoil ומוביל 1 משקיעים רבות במחקר ופיתוח ומייצרים שמנים איכותיים העומדים בתקנים העדכניים ביותר. הוצאה של כמה דולרים נוספים על החלפת שמן היא ביטוח זול כדי להגן על השקעת המנוע היקרה שלך.

  על ידי בחירת הצמיגות והדרגה הנכונות של שמן לאוטו המומלץ למנוע של הרכב שלך, והימנעות ממותגי שמן מוזלים, תוכל לשמור על המכונית או המשאית שלך פועלת בצורה חלקה במשך שנים רבות. התייעץ עם המדריך למשתמש ושקול שמן לאוטו סינטטי להגנה אולטימטיבית כאשר הרכב שלך צובר קילומטרים. המנוע שלך תלוי בשמן איכותי – אז עשה את הבחירה הנבונה לביצועים מקסימליים.